Skip to main content

Znowu ruszamy w Polskę z teatrem! TEATR POLSKA: Madagaskar w trasie!

 

Drugi rok z rzędu ruszymy w trasę w ramach kultowego Programu, jesień upłynie nam pod hasłem TEATR POLSKA: Madagaskar w trasie. Zeszłoroczny objazd ze spektaklem GALLERY OF MODERN heART dostarczył nam mnóstwa wspaniałych wrażeń i zaowocował w nowe teatralne przyjaźnie. Tym bardziej nie możemy się doczekać przygody, która czeka nas, kiedy wyruszymy w drogę ze spektaklem Madagaskar.

Przedstawienie powstało we współpracy z Teatrem Żydowskim im. Estery Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie i – ku naszej wspólnej wielkiej radości – spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno stołecznej publiczności, jak i krytyków, w tym Komisji Artystycznej 28. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, która zakwalifikowała je do ścisłego finału, a także nagrodziła autorkę – Magdalenę Drab za najlepszy tekst w Konkursie.

Dzięki udziałowi w Programie TEATR POLSKA Madagaskar będą mogli zobaczyć widzowie w pięciu województwach – podlaskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i śląskim. W ciągu kilku tygodni odwiedzimy: Włocławek, Konin, Tarnowskie Góry, Pawłowice, Ełk, Suwałki, Rybnik-Boguszowice i Rydułtowy. Zobaczcie, gdzie i kiedy można nas złapać na tropikalny turnusik pod okiem Prażmatki (w tej roli nie kto inny, jak sama Pani Dyrektor Gołda Tencer).

TEATR POLSKA: Madagaskar w trasie

18.10, godz. 11:00 – Teatr Impresaryjny we Włocławku,

19.10, godz. 19:00 – Centrum Kultury i Sztuki w Koninie,

22.10, godz. 19:00 – Tarnogórskie Centrum Kultury,

23.10, godz. 19:00 – Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach,

25.10, godz. 19:00 – Ełckie Centrum Kultury,

26.10, godz. 19:00 – Suwalski Ośrodek Kultury,

5.11, godz. 19:00 – Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach,

6.11, godz. 19:00 – Rydułtowskie Centrum Kultury FENIKS.

TEATR POLSKA jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej. Celem Programu TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.

TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Więcej informacji na stronie: www.teatrpolska.pl i www.facebook.com/TeatrPolska.

SPRAWDŹCIE NASZ JESIENNY REPERTUAR, BĄDŹCIE NA BIEŻĄCO!

TEATR POLSKA: Madagaskar w trasie
TEATR POLSKA: Madagaskar w trasie
TEATR POLSKA: Madagaskar w trasie
TEATR POLSKA: Madagaskar w trasie
TEATR POLSKA: Madagaskar w trasie
fot. Marek Zimakiewicz

 

#teatrpapahema #teatr #team #dreamteam #madagaskar #jedziemyzteatrem #teatrpolska