Skip to main content

Za nami warsztaty teatralne, czyli Bruno Schulz w akcji!

 

Obiecaliśmy niedawno, że będziemy twórczo wracać do biografii i twórczości Brunona Schulza, obiecaliśmy też, że zorganizujemy po raz kolejny warsztaty teatralne. Spełniamy obietnicę, realizując dofinansowane przez Miasto Białystok zadanie pn. Posłuchać Mesjasza: Bruno Schulz 2022.

Nasz misterny plan na uczczenie roku autora Sklepów cynamonowych składa się z kilku etapów, bazujących na różnego rodzaju działaniach popularyzujących spuściznę odznaczającego się wyjątkową wrażliwością i wyobraźnią artysty.

Cykl artystycznych poczynań to – w lipcowej odsłonie – to przede wszystkim czterodniowe warsztaty teatralne, w których udział wzięło trzynaścioro wyjątkowych białostockich nastolatków. Wspaniale spotkać się z młodzieżą, która o swoich zainteresowaniach może opowiadać bez końca, jest otwarta na wyzwania, zgodnie i z szacunkiem pracuje w grupie, a co najważniejsze – potrafi tworzyć dojrzałe i bogate w znaki wypowiedzi artystyczne.

W ciągu kilku dni udało nam się dotknąć elementarnych zadań aktorskich, popracować z formą i zinterpretować fragmenty prozy Schulza. Do praktycznych działań przygotowała nas wszystkich niezawodna Katarzyna Sawicka-Mierzyńska z Uniwersytetu w Białymstoku, która opowiedziała nam o płynności materii ożywionej i nieożywionej w dziele autora Sklepów cynamonowych, a Michał Dąbrowski, nasz kolega z roku i świetnie rokujący podlaski filmowiec, stworzył dla naszych warsztatowiczów profesjonalny plan zdjęciowy, podczas którego uwieczniliśmy efekty naszej pracy. Zobaczcie sami, jak twórczość Schulza interpretują młodzi białostoczanie!

W skład projektu wchodzi również przygotowanie we współpracy z Polskim Radiem Białystok słuchowiska na podstawie dramatu Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk oraz serii podcastów poświęconych jubilatowi. Efekty pracy jesienią, więc bądźcie czujni!

Odwiedźcie na w mediach społecznościowych, bądźcie na bieżąco!

Schulz
Bruno Schulz
letnie warsztaty teatralne
Teatr PAPAHEMA dla młodzieży
Posłuchać Mesjasza
Bruno Schulz warsztaty teatralne
fot. Joanna Rafalska

 

#teatrpapahema #teatr #team #dreamteam #brunoschulz #schulz #audio #workshop #warsztatyteatralne