Skip to main content

Zachęcamy do lektury wywiadu-rzeki z naszą przezdolną aktorką, Heleną Radzikowską. Rozmowę przeprowadził redaktor Rafał Górski dla AICT Polska. Hela opowiada o swoich teatralnych marzeniach (które są po trosze i naszymi marzenia), o kulisach pracy pedagoga w Akademii Teatralnej i o tym, jak została aktorką… Na zachętę publikujemy tylko fragment:

Już od dziecka aktorstwo było planem na przyszłość?

„Kiedyś chciałam być archeologiem. Albo malarką. W gimnazjum, trochę z przypadku, trafiłam do klasy teatralnej. W szkole rejonowej na warszawskich Bielanach, na dziewięć klas trzy były profilowane, czyli potencjalnie lepsze – matematyczna, dziennikarska i teatralna. Wybrałam tę ostatnią chyba z przekory. (…)”

Czy na początku, kiedy to powstawał Teatr PAPAHEMA, spodziewała się pani, że to przedsięwzięcie się uda – zdobędzie sympatię widzów i jeszcze do tego będzie odnosić sukcesy?

„Sama nie wiem, co my sobie wtedy – pięć lat temu – myśleliśmy. Chyba nie myśleliśmy za dużo, skoro się nie zniechęciliśmy. Nie mieliśmy pojęcia o powadzeniu teatru, o działalności w trzecim sektorze. Cały czas się uczymy. Obserwujemy, pytamy, kombinujemy, popełniamy błędy. Na szczęście szybko zaczęliśmy odczuwać sympatię ze strony widzów. Chyba to sprawiło, że nigdy nie przeszło nam przez myśl, żeby się poddać. Ciągle chcemy więcej!”

Zachęcamy do zapoznania się z całą rozmową: http://www.aict.art.pl/2019/05/05/caly-czas-sie-uczymy/

fot. Katarzyna Pietruska