Skip to main content

Jury XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia 2018 przyznało nam Pierwszą Nagrodę za spektakl „Skłodowska. Radium Girl” w reżyserii Agaty Biziuk! Zostaliśmy również docenieni przez Widzów Festiwalu – zajęliśmy trzecie miejsce w plebiscycie Publiczności. Cieszymy się ogromnie i dziękujemy za uznanie! Gratulujemy całej ekipie wspaniałych Realizatorów – Agato Biziuk, Kasiu Pielużek, Nataszo Topor, Aniu Sawicka-Hodun, Patryku Bychoski – to nasz wspólny sukces! Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym, dziękujemy Organizatorom Festiwalu – mamy nadzieję, że będziemy jeszcze mieli okazję odwiedzić tarnowski Teatr. Najbliższa „Skłodowska…” już 11 października o 19.00 w białostockim Teatrze Dramatycznym, potem dopiero 3 listopada w sopockim Teatrze na Plaży! Zapraszamy!

Zachęcamy do zapoznania się z treścią protokołu z obrad Jury!

PROTOKÓŁ

Jury XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia, odbywającego się w dniach od 21 do 30 września 2018 roku w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, obradujące w składzie:

– Aneta Groszyńska  – Przewodnicząca

– Grażyna Wolszczak

– Jacek Kopciński

– Jerzy Radziwiłowicz

Po obejrzeniu dziesięciu przedstawień konkursowych jury jednogłośnie postanowiło przyznać:

Grand Prix w wysokości 15 tysięcy złotych oraz Statuetkę Talii Teatrowi Śląskiemu im. St. Wyspiańskiego w Katowicach za spektakl „Porwanie Europy” Jarosława Marka Rymkiewicza w reżyserii Piotra Cieplaka.

Pierwszą Nagrodę w wysokości 6 tysięcy złotych Teatrowi PAPAHEMA w Białymstoku za spektakl „Skłodowska. Radium Girl” autorstwa i w reżyserii Agaty Biziuk

Drugą Nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych Grupie Potem-o-tem w Warszawie za spektakl „Pierwsza lepsza” Aleksandra Fredry w reżyserii Marcina Zbyszyńskiego.

Nagrodę indywidualną w wysokości 4 tysięcy złotych panu Dariuszowi Chojnackiemu za rolę Kicia w spektaklu „Porwanie Europy” Jarosława Marka Rymkiewicza w reżyserii Piotra Cieplaka z Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.

Nagroda ZASP Ale Aktor!

Filip Kosior za rolę w spektaklu pt.: „Pierwsza lepsza”

Relacja z gali finałowej:

https://www.youtube.com/watch?v=qfwRdP4hKYE

https://www.youtube.com/watch?v=qfwRdP4hKYE