Skip to main content

Teatr PAPAHEMA przygotowuje kolejny spektakl  – stand-up z wykorzystaniem form lalkowych.

W obsadzie pojawi się – oprócz aktorów Teatru PAPAHEMA – Rafał Rutkowski, aktor Teatru Montownia. Za opracowanie scenariusza odpowiedzialna będzie Agata Biziuk. Premiera zaplanowana jest na przełom września i października 2018 roku.

O niezwykłości widowiska decydował będzie fakt, iż charakterystyczne dla formy stand-up’u komediowe monologi wygłaszały będą lalkowe postaci. Tego rodzaju połączenie gatunków, tzw. Muppet Show, jest w Stanach Zjednoczonych jedną z ulubionych przez publiczność form wartościowej rozrywki. W niezbędne dla sprawnego operowania tą formą arkana sztuki stand-up’u wprowadzi młodych lalkarzy Rafał Rutkowski, jeden z najbardziej utytułowanych polskich stand-up’erów. Praca nad projektem będzie zatem pasjonującym spotkaniem twórców różnych pokoleń i języków teatralnych, z którego ma szansę narodzić się jakość nieobecna dotychczas na polskim rynku. Tematem spektaklu będą stereotypy, z jakimi muszą zmierzyć się mieszkańcy Warszawy pochodzący z innych regionów kraju. Aktorzy pragną w sposób pełen humoru, ale też wyrozumiałości i tolerancji, ukazać codzienną walkę przyjezdnych o ułożenie sobie życia w stolicy.

Zadanie ma na celu przeciwdziałanie alienacji osób przyjezdnych oraz wzmocnienie pozycji Warszawy jako inkubatora nowych trendów i miejsca twórczego dialogu oraz otwartości na nowe wyzwania.

Projekt został dofinansowany ze środków z budżetu Miasta Stołecznego Warszawy.