Skip to main content

#jedziemyzteatrem

Rozpoczęliśmy ostatni etap naszego objazdu w ramach Programu TEATR POLSKA. Przed nami cztery pokazy spektaklu GALLERY OF MODERN heART, każdy w innym mieście. W najbliższych dniach będzie nas można spotkać:

1 października o godz. 19:00 w Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach,

3 października o godz. 19:00 w Tarnogórskim Centrum Kultury,

6 października o godz. 18:00 w Teatrze im. A. Gryphiusa w Głogowie,

7 października o godz. 19:00 w Centrum Kultury MUZA w Lubinie.

Do tej pory mieliśmy ogromną przyjemność odwiedzić Ełk, Konin, Nową Sól i Zamość. Po każdym pokazie odbyliśmy spotkanie z Widzami, podczas których opowiadaliśmy o pracy nad spektaklem i odpowiadaliśmy na pytania publiczności. Tak samo będzie w Rybniku, Tarnowskich Górach, Głogowie i Lubinie. Nie możemy doczekać się spotkań z Państwem. Do zobaczenia!

TEATR POLSKA jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej. Celem programu TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.

W ramach programu TEATR POLSKA od 5 sierpnia do 31 października 2021 zaplanowano 150 pokazów spektakli w 75 miejscowościach.

TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Więcej informacji na stronie: www.teatrpolska.pl i www.facebook.com/TeatrPolska.

Do zobaczenia na szlakach!

fot. Dawid Stube