Skip to main content

Drodzy Widzowie, ruszyła już sprzedaż biletów na pierwsze pokazy naszego nowego spektaklu – PeKiN-u w reż. Agaty Biziuk! Cieszymy się niezmiernie i już teraz zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Teatru Żydowskiego w Warszawie – zarówno tam, jak i w kasie Teatru będziecie Państwo mogli nabyć bilety na spektakle prezentowane 30 listopada (19:00) i 1 grudnia (18:00).

Uprzedzamy – pokazy premierowe, które odbędą się 28 i 29 listopada o godzinie 19:00, nie są biletowane. Informacja o możliwości otrzymania bezpłatnej wejściówki na spektakle zostanie opublikowana po 15 listopada.

BILETY: http://www.teatr-zydowski.art.pl/repertuar/2019-11

Pałac Kultury i Nauki od ponad sześćdziesięciu lat jest świadkiem i uczestnikiem historii. „Podarunek od Stalina” jednych fascynuje, innych zraża, jest jednak popkulturowym symbolem Warszawy. Pałac daje schronienie wielu instytucjom, jest też ważnym miejscem spotkań warszawiaków i przyjezdnych. Spektakl „PeKiN” opowiada historię budynku, a zarazem historię kraju w szerokim kontekście – socjologicznym, estetycznym, emocjonalnym. Przypomina sąsiedztwo muru warszawskiego getta i sierocińca prowadzonego przez Janusza Korczaka. To w Pałacu Kultury Władysław Gomułka wygłosił przemówienie, w konsekwencji którego nastąpiła emigracja „Marca ’68”, a w trakcie ostatniego zjazdu PZPR-u w 1990 roku padły tu słynne słowa „Sztandar wyprowadzić”. „PeKiN” to również opowieść o współczesnej Polsce i Polakach, o postawie wobec komunizmu i transformacji, o lękach i kompleksach, spełnionych i niespełnionych marzeniach. Spektakl w konwencji niestroniącego od żartu stylistycznego collage’u ukazuje zjawisko, jakim jest PeKiN, w całej jego złożoności.

Spektakl powstaje w koprodukcji z Teatrem Żydowskim im. Estery Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie.

Produkcję spektaklu dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra 2019”. Partnerem spektaklu jest Wschodzący Białystok.