Skip to main content

Dziś oficjalnie żegnamy się ze spektaklem Moral insanity. Tragedia ludzi głupich. Ostatni raz zagramy w miejscu dla nas wyjątkowym – na scenie kameralnej Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, gdzie niespełna pięć lat temu spektakl miał swoją premierę. Wtedy też zainicjowaliśmy powstanie Sceny PracOFFnia – teatralnej przestrzeni, w ramach której swoje realizacje mogli prezentować młodzi, niezależni i aktywni twórcy.

– To ważne dla nas przedstawienie, jedno z pierwszych, jakie zrealizowaliśmy. Mamy do niego ogromny sentyment, przez lata służyło nam za cenną lekcję teatralnego warsztatu – mówi Helena Radzikowska.

Od czasu premiery zagraliśmy ten spektakl kilkadziesiąt razy. Gościliśmy między innymi na scenach: Teatru Polskiego w Poznaniu, Teatru Dramatycznego w Warszawie, Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie oraz Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu.

– Realizacja tego spektaklu zapoczątkowała naszą współpracę z Urzędem Miejskim w Białymstoku i Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, dzięki których wsparciu udało nam się zrealizować to i kilka kolejnych przedstawień. Jesteśmy wdzięczni za zaufanie, którym nas obdarzono i pomoc, którą otrzymaliśmy. Od Moral insanity zaczęła się też nasza artystyczna przyjaźń z Teatrem Dramatycznym – dodaje Mateusz Trzmiel.

Uznaliśmy, że czas przedświąteczny to najlepsza pora na pożegnanie z tą realizacją. Akcja tragikomedii Zapolskiej rozpoczyna się wszak przy wigilijnej kolacji. Widzowie będą mogli obejrzeć spektakl w czwartek, 19 grudnia, o godz. 19:00. Wcześniej, o godz. 9:00 oraz 11:00, odbędą się pokazy szkolne.

Bilety na przedstawienie dostępne są w kasie Teatru oraz w sprzedaży internetowej, na stronie bilety.dramatyczny.pl.

Wesołych Świąt!

fot. Katarzyna Pietruska