Skip to main content

Kolejna dobra wiadomość! Program OFF Polska bierze nas pod swoje skrzydła!

 

Zostaliśmy beneficjentami drugiej odsłony Programu OFF Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie! Ogromnie się cieszymy, że nasz wniosek spotkał się z uznaniem komisji – spośród 121 zgłoszeń wybrano 24 koncepcje spektakli, które dzięki dofinansowaniu zostaną zrealizowane. Tym samym spełnimy jedno z naszych teatralnych marzeń i wybierzemy się do Nibylandii, aby pogadać z Piotrusiem Panem. Zapytamy go, przed czym ciągle ucieka i czy jest szczęśliwy tam, dokąd trafił. Efektów naszego spotkania z żywiołem wiecznej młodości wypatrujcie jesienią w Krakowie!

Program OFF Polska: INFO O BENEFICJENTACH

Oceny wniosków dokonał Zespół Sterujący w składzie: Jolanta Hinc-Mackiewicz, Magdalena Piejko, Jarosław Cymerman, Grzegorz Kondrasiuk i Maciej Ogórek. Wszystkie 121 wniosków spełniało wymagania formalne, w toku dyskusji zdecydowano o dofinansowaniu 24 projektów na łączną kwotę 1 500 000 zł. Czas na realizację spektakli oraz ich minimum 5-krotną eksploatację obejmuje okres od 6 lipca do 31 października.

Celem Programu OFF Polska jest produkcja i eksploatacja spektakli teatru niezależnego i offowego. Dofinansowania projektów umożliwiają poszukiwania twórcze i realizację autorskich projektów artystycznych. Wspierają też profesjonalizację teatrów niezależnych i offowych w obszarze produkcji, dokumentacji i promocji spektakli oraz otwieranie ich na wyzwania związane z dotarciem do widza i poszerzania grona odbiorców.

Program OFF Polska powstał dzięki inspiracji i wsparciu merytorycznemu Offensywy Teatralnej.

Dofinansowano ze środków z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

#konkurs #teatrpapahema #teatr #off #polska #team #dreamteam #neverland