Skip to main content

Przygoda z TEATREM POLSKA za nami!

Zakończyliśmy trzymiesięczną przygodę z Programem TEATR POLSKA. Intensywny to był czas, pełen poznawania nowych miejsc, wyzwań, cudownych spotkań i ciekawych rozmów. Grono naszych teatralnych przyjaciół znacznie się dzięki podróżom ze spektaklem GALLERY OF MODERN heART powiększyło! Odwiedziliśmy Ełk, Konin, Nową Sól, Zamość, Rybnik-Boguszowice, Tarnowskie Góry, Głogów oraz Lubin. We wszystkich ośrodkach kultury, w których zagościliśmy, czekały na nas piękne sceny i – przede wszystkim – opiekujący się nimi wrażliwi, otwarci i pomocni Ludzie. Bardzo dziękujemy wszystkim, których spotkaliśmy na swojej drodze podczas objazdu za zaangażowanie, profesjonalizm i wiarę w to, że sztuka zmienia ludzi na lepszych! Jesteśmy też wdzięczni wszystkim Widzom, którzy zechcieli odwiedzić naszą teatralną galerię – obejrzeć spektakl Teatru, o którym prawdopodobnie nigdy wcześniej nie słyszeli, a potem podzielić się z nami refleksjami na temat tego, co zobaczyli. Spotkania z Państwem były jednymi z naszych najpiękniejszych dotychczasowych doświadczeń – na długo pomogą nam trwać w przekonaniu, że opowiadanie o świecie za pośrednictwem medium teatru ma sens, bo ktoś na te opowieści czeka. Dzięki! Kłaniamy się też nisko Instytutowi Teatralnemu im. Zbigniewa Raszewskiego, dzięki któremu cała ta przygoda się odbyła.

TEATR POLSKA jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej. Celem programu TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.

TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Więcej informacji na stronie: www.teatrpolska.pl i www.facebook.com/TeatrPolska.

fot. Dawid Stube