Skip to main content

22 września, 17.00 i 20.00

Skłodowska. Radium Girl w reż. Agaty Biziuk pojawi się w programie XXII OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU KOMEDII TALIA 2018 w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie! Zagramy 22 września aż dwa razy (o 17.00 i 20.00)!

Organizatorzy pragną, by rok 2018, w którym obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, stał się okazją do zaprezentowania na tarnowskiej scenie inscenizacji na podstawie najwybitniejszych i najbardziej interesujących tekstów polskiej literatury komediowej. Są ciekawi interpretacji dzieł należących do klasyki polskiej komedii i współczesnych tekstów, podejmujących temat „polskości” wczoraj i dziś, piętnujących słabości, w dowcipny sposób komentujący „coraz bardziej otaczającą nas” rzeczywistość.

O wyborze najlepszego spektaklu i przyznaniu statuetki Tarnowskiej Talii oraz nagrody pieniężnej zadecyduje jury Festiwalu. Natomiast tarnowska publiczność w Plebiscycie Publiczności wybierze własne zwycięskie przedstawienie. Dodatkowo zostaną przyznane nagrody indywidualne dla aktorów i twórców przedstawień.

Zacną mamy konkurencję – Teatr Kochanowskiego w Opolu, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, Teatr Porywacze Ciał, Teatr Bagatela, Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach oraz Teatr Korez – to zaszczyt!

Trzymajcie za nas kciuki!!

Więcej szczegółów: http://www.teatr.tarnow.pl/news/view/559.